הסודות לעיצוב מוצלח יותר

עיצוב הבית שלך והתאמתו לאורח החיים שלך מתחילה בהבנת הצרכים והרצונות שלך. רוב מעצבי הבית יתחילו בסוג של "תהליך גילוי" שיעזור לזהות את העקרונות הנכונים לעיצוב הבית שלך. זה יתחיל בתצורת המגרש לבנייה אם מדובר בבית פרטי וימשיך בפריטים כגון דרישות ייחודיות של המשפחה, אזורי עבודה, חללים חיצוניים וכו '. למרות שתהליך זה הוא קריטי לכל פרויקט עיצובי לרוב לא נותנים לו את הזמן הנדרש כדי להגיע לגמר בישולו בצורה שתאפשר לעיצוב הבית להפוך למרכיב המנצח בכל תהליך בנייה או שיפוץ.

עיצוב הבית
עיצוב הבית

שני מרכיבים קריטיים שיש לתת להם את תשומת לב הראויה בהתחלתו של התהליך הם: א) הערכת צרכיו הנוכחיים של בעלי הבית; וכן, ב) לחזות בצרכים העתידיים של אנשים החיים בבית. כנראה שזה נשמע לכם טריוויאלי וברור מאליו ואתם אומרים לעצמכם  "כן, כן … שמעתי את כל זה בעבר!" תתפלאו לגלות עד כהמ רבים מזלזלים בתהליך זה.

אז מה למעשה כוללים "הצרכים העכשוויים"? בראש ובראשונה מדובר בהבנת דרישות השימוש והחלל של החדרים בבית. אך זה לא מספיק וחשוב לא להישאר רק ברמת המבנה אלא לתת את תשומת הלב הנדרשת גם לצרכים האישיים של האנשים החיים בפועל בבית. מבלי לבצע הערכה מקיפה של יכולותיו התפקודיות של הלקוח, לעתים קרובות מפספסים את זיהוי האזורים בבית בהם יש צורך בשינויים. לדוגמא, לעתים נדירות מתייחסים לצרכי הילד ויכולתו / ה לחיות בנוחות בבית בשלב התכנון. יש צורך להעריך את יכולותיו הנוכחיות של הילד ולעצב סביבה שעובדת וגדלה עם הילד. לפעמים מספר מצומצם של אלמנטים עיצוביים אדפטיביים קלים שיכללו מדפים ומוטות מתכווננים בארון המשתנים ככל שהילד גדל ישפרו את חווית המגורים שלו לאין ערוך. כך גם מוצרי חשמל שמצריכים נגישות ללוחות הפיקוד שלהם, בקרות קדמיות על מכונות כביסה ומייבשים לדוגמא מקלות מאוד לחלק מהאנשים את השימוש בהן.

אך לא מדובר רק בעיצוב החללים או הבנת הצרכים של דיירי הבית העכשוויים או העתידיים אלא גם בתובנות לגבי מתי יש לעשות שימוש בפתרון כזה או אחר כמו לדוגמא שטיח מקיר לקיר או פרקט ואולי רצפה חשופה? וכן היכולת לבחור את הספק הנכון מה שקריטי במיוחד בעולם הבנייה והשיפוצים החל מספק המטבחים, חנות טפטים מוצלחת, אינסטלטור אמין וכדומה.

טליה