לעבוד בהייטק מהבית

יוצא מוקדם בבוקר לעבודה וחוזר בערב, ככה זה כשאתה בחוד החנית של עולם ההייטק. לא מכיר משהו אחר. עובד היום באחת החברות המובילות בארץ ובעולם בתחום ההייטק, אולי המובילה מכולן. מרגע שפרצה הקורונה לא חשבו פעמיים. שלחו אותנו לעבוד מהבית בלי לפגוע במשכורות, בלי לאיים בפיטורים. חודשים ארוכים שאנחנו עובדים בצוותים ספונטניים, לפי פרויקטים. יעילים לחלוטין, לא פחות מקודם, אבל עם הבדל גדול. אני בבית, מרגיש אותו, חי בתוכו. שגרת היום הפכה לנינוחה הרבה יותר. כשצריך שאלווה את אימא שלי לבית החולים למשך תקופה ממושכת, אני לוקח את העבודה איתי ועושה את זה שם, בבית החולים. כולם מרוויחים מהדבר הזה, בראש ובראשונה אימא שלי כמובן, אבל גם העבודה מתקתקת בדיוק ובמרץ ואני מרוצה, ממש מרוצה.

לעבוד מהספה בבית

מי היה מאמין, שאפשר בכלל להכניס את התחושות האישיות שלי כפרמטר בתוך מרוץ החיים. הידיעה שאני זמין סוף סוף לצרכי הבית המשתנים, מגדילה את רף האושר והסיפוק שלי. המוח מתפנה, והופך ליעיל יותר וכך זה עבור כולנו, כל עובדי החברה. ההוכחה היא שלא דנים איתנו בכלל, באפשרות לחזור לנוכחות פיזית בעבודה. הבניין הענק שלנו מיותם מאנשים, ומי שמוכרח להגיע צריך להודיע מראש על כך. אשתי לא ידעה בהתחלה איך לאכול את זה שאהיה איתה בבית, היא מה שנקרא עקרת בית, ועולמה מלא בעשייה. מטפחת גינת ירק בחצר שלנו, מאזנת בין כל העולמות, אבל התרגלה לעשות את הכול לבד. פתאום הצטרפתי לעולם שלה, וזה הרגיש לה יותר הפרעה מעזרה בהתחלה.

להפתעת שנינו, ככל שעובר הזמן הפכנו לצוות לעניין – שנינו. עושים הרבה ביחד. משפצים, עודרים, מכינים מערכות השקיה, אפילו משפצים ביחד את הבית של אימא שלי, מי היה מאמין. זה מלכד אותנו, מחמם את הזוגיות. אם היו מספרים לי על תסריט כזה לפני שנה הייתי צוחק. באמת, ומי יביא את הפרנסה הביתה, בשביל כסף צריך לעבוד. נכון, אבל לא נכון. הרבה מאוד שעות עבודה, הן שעות סרק למרות שאנחנו יעילים מאוד שם. שיחות חברה, שעות צהריים, ישיבות שאפשר לצמצם מאוד. כל זה קורה מאליו בזכות הקורונה. ישיבות הזום קצרות ותכליתיות, שיחות ההתייעצות פוגעות בול למטרה, וככה נשאר זמן לדברים נוספים. הקורונה שתבורך, הפכה אותי מעבד הייטק לעובד הייטק מאושר.

Yarden