מה הקשר בין אוטו לקורונה

תגיד, יש לך אוטו? אתה מבין איך הוא פועל? בדרך כלל לא, אבל בכל זאת משתמש בו. ככה זה בכל דבר, לא ממש מבינים, אבל משתמשים. אם לא מטפלים באוטו, מנקים, מתחזקים, מתחילות הצרות, וככה גם כאן. לא תחזקנו, לא שמרנו והתחילו הצרות. הקורונה נובעת מתחזוק לקוי של מערכות החיים שלנו. סוג הדלק שהשתמשנו בו היה ירוד. זה אפילו פחות מסולר, ומדובר כאן במכונה עדינה מאוד… 

לדלק שלנו קוראים שנאת חינם. הוא שירת אותנו מצוין לאורך ההיסטוריה, הלך והתעצם, כבש עוד ועוד שטחים, עד שקם עלינו לכלותינו. הגיע הזמן להחליף את חומר הדלק המניע אותנו, לעבור משנאת חינם לאהבה. קיבלנו תכונות יסוד היכולות להביא את האנושות למקומות גבוהים, ואנחנו מקבלים רמזים עבים לכך. קצב ההתפתחות שאנו חווים במאה השנים האחרונות אינו עומד במבחן ההיגיון הבריא. זו אינדיקציה לכך שהשמיים הם הגבול עבורנו, אך בו זמנית מתפתחת כאן חזית של הרס. עד כה היה נראה שהחורבן מקבל את ביטויו רק דרך מלחמות וטרור ושהאנושות למדה לנצח את הוירוסים, אך לפתע חזרנו כמה וכמה צעדים אחורנית והטבע שולח לנו תזכורת שאם לא תלמדו להסתדר זה עם זה, כאן יהיה מקום קבורתכם. יחד עם וירוס הקורונה, החלו להגיע אזהרות שגל האימה הזה רק מתחיל. עוד וירוסים בדרך ואין אפשרות להכין חיסון למשהו שעוד לא התממש.

המרוץ אחר החיסון המיוחל של הקורונה הוא מרוץ אחר עולם שעבר וחלף. אין דרך להחזיר את הגלגל אחורנית, האנושות עוברת שינוי, וטוב שכך. אנחנו עוברים תהליך של גמילה ממנעמי ועינויי העולם הקודם, וחווים על הדרך את כל שלבי חוויית האובדן המוכרים לנו מעולם הפסיכולוגיה. שלב ראשון-הכחשה ובידוד, שלב שני-כעס, למה דווקא אני. ההכחשה מפנה את מקומה לרגשות קשים של כעס, זעם, קנאה ושנאה. מופנה החוצה, לסביבה, לכל הכיוונים, לעיתים בצורה שנראית שרירותית וחסרת הבחנה. הבנה וקבלה של הזעם מצד הסובבים יעזרו להתמודדות בכיוון של השלמה, כאשר תגובה הפוכה מצד הסביבה תפחית את הסיכוי להשלים עם המצב ותגרום לתחושות של בדידות. שלב שלישי הוא המיקוח, אני אעשה הכול, רק תן לי עוד כמה שנים. שלב רביעי, דיכאון, בשביל מה לחיות. רצוי שנגיע ובזריזות לשלב החמישי והאחרון, הקבלה. עלינו לסגור חשבון עם זיכרונות העבר ולייצר במו ידינו עתיד טוב יותר, המחליף מציאות של שנאת חינם במציאות של ערבות הדדית.
https://www.kab.co.il/lp/%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%93%D7%93%D7%99%D7%AA

טליה