שמש ים וחול

אני מאלה שאוהבות הים בגלל השילוב המנצח בין חול שמש ומים. טוב נו. רק בגלל השמש והים. 
תמיד האמנתי שיש בשמש סגולה, ובמיוחד אני מרגישה ככה בשנים האחרונות כשכבר חציתי את גיל 40 ואני לגמרי מרגישה את החמימות של קרני השמש, הייצור הרותח האימתני שמחמם אותי ומשרה בי רוגע בשלווה. 

אין כמו בים

ויש השואלים האם אין פחד מהחשיפה לשמש שקופחת על הגוף וממש שורפת את העור, הרי מחלותיה של השמש חמורות הן ומסוכנות.

אבל אני מאלה שבהחלט חשים שהשמש היא תרופה.

יש בה בשמש חום שצורב את העור, הצריבה מורגשת כשריפה של תאים כבר מתים שתפקידם עבר מן העולם והשמש רק עוזרת לגוף להיפטר מהם לטובת תאים חדשים מלאים בוויטמין די בן-בנה היקר כל-כך של החמה.

הצבע שהשמש נותנת לגוף יעיד עד כמה היא טובה לו.

ברור, כי מי שהופך אדום וחש כאב עדיף לו שיתרחק משיזפונה של השמש או לכל הפחות שימרח קרם הגנה חזק מאוד וישהה עם כובע תחת שמשיה.

אבל אלו שהשמש הופכת את עורם לצבע שחום מוקה מבריק ומבהיקה את אברי גופם החשופים, הם אלה אשר השמש עבורם היא חברה טובה ומפרגנת שעושה עימם חסד. 

השמש מרגיעה. יש בה בחום שלה שקופח דווקא בחוף הים, באוויר המלוח על החול הרך, קסם שמפנק את הנשמה.

אפשר להגיע לים עצבניים ומרוטים, אולם לאחר זמן קצר מאוד בשמש, אפשר כבר להרגיש את הגוף נרגע, את העצבים הפנימיים מתכנסים לכדי דממה נעימה שמאפשרת לשמש להשפיע עוד ועוד על הלך הרוח המתון והנהנה.

במידה שמגיע הרגע שבו לא ניתן לסבול יותר את החום של השמש, מיד יש להתרומם מהמחצלת או הכסא המפנק ולהיכנס לים. המים לעולם ירגישו נעימים על פני גוף שנצלה זה עתה בידי בלון האש, והתחושה של המים על פני העור החם, היא תחושה שלא ניתן לתארה במילים.

שמש, מים וחול, הו הים האופטימי. 

Yarden